Historia Mercedes-Benz

Mercedes-Benz jest niemieckim koncernem motoryzacyjnym, który powstał już w wieku XIX. Pojazdy Mercedes-Benz są znane i cenione przez wielu kierowców na całym świecie, również tych polskich.

Logo firmy, którym jest gwiazda złożona z trzech ramion i wpisana w okrąg jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symbolów spośród wszystkich światowych marek.

W naszej ofercie również nie mogło zabraknąć różnych modeli elektrycznych autek na akumulator tego koncernu. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się więcej o Mercedes-Benz.

Historia

Marka Mercedes-Benz istnieje już od lat 80 XIX wieku. Dwóch niezależnych niemieckich inżynierów założyło firmy:

1. Karl Benz - Benz & Co,

2. Gottlieb Daimler - Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG).

Każda firma szuka charakterystycznego znaku towarowego, który będzie łatwo rozpoznawalny na całym świecie. Tak samo uczynił Benz i Daimler.

Benz w początkowych latach działalności firmy używał koła zębatego, który miał kojarzyć się bezpośrednio z produkowanymi pojazdami.

Następnie zaczęto używać symbolu wieńca laurowego wokół nazwiska Benz. Wieniec laurowy jest greckim i rzymskim symbolem zwycięstwa pochodzącym z czasów igrzysk starożytnych.

Później logo firmy składało się z gwiazdy złożonej z trzech ramion. Każde ramię gwiazdy ma inne znacznie takie jak:

- ziemię,

- wodę,

- powietrze.

A razem mają oznaczać dominację nad wszystkimi tymi żywiołami. Ten znak towarowy powstał w roku 1872. I istnieje do dziś w formie gwiazdy wpisanej w koło. Kolorystyka jest utrzymana w barwie szlachetnego srebra. 

Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) zmieniło nazwę na hiszpańskie imię Mercedes, które znaczy “łaska”. Mercedes była córką austriackiego wizjonera, który zajmował się sprzedażą aut i silników tej firmy.

I Wojna Światowa połączyła drogi Benza i Daimlera. Firmy w wyniku decyzji niemieckiego rządu otworzyły Daimler-Benz, który miał zapewnić stabilność gospodarczą państwa. Firma istniała do roku 1998.

Firma wykupiła udziały amerykańskiej firmy Chrysler. Współpraca firm (DaimlerChrystler AG) miała przynieść obustronne korzyści. Dla amerykańskiej firmy była to technologia niemieckiej firmy, a dla niemieckiej firmy łatwiejszy dostęp do amerykańskich klientów. W takiej postaci firmy przetrwały do roku 2007.

Obecnie marka Mercedes Benz należy do koncernu Daimler AG, który produkuje:

- samochody osobowe,

- dostawcze,

- ciężarowe,

- autobusy.

Idea firmy

Do wymienianych kluczowych kryteriów produkowanych pojazdów przez markę Mercedes-Benz należą:

- jakość,

- fascynacja,

- innowacja,

- bezpieczeństwo.

I z tymi wszystkimi kryteriami kojarzy nam się Mercedes-Benz. Na polskiej stronie Merdes-Benz jest hasło: „The Best Or Nothing” czyli “Najlepszy albo żaden” – co ma nam w oczywisty sposób sugerować, że jest to najlepsza marka na świecie.

Ciekawostki

Mercedes jest najpopularniejszą marką w Albanii, w tym kraju samochody tej firmy to, aż 80% wszystkich aut! Albańczycy uwielbiają Mercedesy, uważają, że nie ma nic lepszego, niż kilkunastoletni (lub starszy) model tejże marki. Kojarzą się one z luksusem i wytrzymałością.

Firma Mercedes w 1908 r. zarejestrowała dwa prototypy gwiazd – z czterema i trzema ramionami. Czwarte ramię miało oznaczać podbicie przestrzeni kosmicznej, jednak zrezygnowano z tego pomysłu i symbolem Mercedesa została trójramienna gwiazda.

W 2006 roku stworzono muzeum historii motoryzacji marki Mercedes w Stuttgarcie. Kompleks został stworzony przez Holendra Bena van Berkela i wyposażony jest w restaurację, sklep z pamiątkami oraz centrum sprzedaży.

W 1934 roku do wyścigu samochodowego został wystawiony model W25, nie spełnił on jednak wszystkich wymogów, jego waga było za duża o 1 kilogram, podjęto więc decyzje o zdrapaniu lakieru z powierzchni pojazdu. Szara karoseria jest do tej pory znakiem rozpoznawczym marki Mercedes.

Najdroższym samochodem tej niemieckiej firmy jest Mercedes Q196R z 1954, który został sprzedany podczas aukcji za 29,6 mln dolarów (!). Pojazd ten jest nadal sprawny, co pokazuje niemiecką doskonałość w produkcji samochodów.

Nasza oferta

W naszej ofercie jest wiele elektrycznych autek marki Mercedes, które mogą zachwycić mniejszych, jak i starszych fanów tej marki. Dla dziecka radość z jazdy autkiem, dla rodzica frajda z zabawy pociechy.

Wygodne siedzenie, miękkie koła, całkowita amortyzacja wstrząsów zapewni wysoki komfort jazdy. Każdy fan tej marki znajdzie u nas coś dla siebie, posiadamy wiele różnych modeli i kolorów autek, dla chłopców, jak i dziewczynek.

Elektryczne Autko Mercedes Unimog posiada dwuosobowy fotel z napędem 4x4 i zawieszeniem na wszystkie koła. Ogromne autko jest przeznaczone dla dwóch starszych dzieci, wyposażone jest w radio Bluetooth z wejściem USB, dzięki czemu jazda może być umilona muzyką.

Dla bezpieczeństwa małych pasażerów, pojazd posiada pasy bezpieczeństwa. W bardzo niebezpiecznych sytuacjach można skorzystać z awaryjnego hamulca zdalnego sterowania – wyłącza wszystkie funkcje jazdy. Autko dostępne w kolorze: czarnym, białym, czerwonym i niebieskim.

Elektryczne Autko Mercedes G w kolorze czarnym jest idealne dla osób lubiących mocniejszy charakter w samochodach. Pojazd posiada oryginalną licencję, dzięki czemu ma niezwykle dobrze odwzorowany wygląd.

Autko wyposażone jest w efekty dźwiękowe i świetlne. Wygląd autka zachwyci każdego, oprócz tego zapewnia wysokie bezpieczeństwo naszemu dziecku. Pojazd posiada pilot zdalnego sterowania, hamulec awaryjny na pilocie, miękkie koła.

Elektryczne Autko Mercedes-Benz Zetros to jedno z największych autek elektrycznych na rynku. Samochodzik posiada nowoczesny wygląd, otwierane drzwi, markowe logo, wysokiej jakości materiały i wykonanie.

Autko nie wymaga dodatkowej konserwacji, oprócz ładowania i sporadycznego czyszczenia. Mini Mercedesem może jechać dwójka dzieci, a bezpieczeństwo zapewni pilot zdalnego sterowania dla opiekuna i hamulec awaryjny na pilocie. Autko dostępne w trzech kolorach: czarnym, białym i czerwonym.

Elektryczne Autko Mercedes-Benz ML 350 posiada oryginalną licencję, która zapewnia doskonałe odwzorowanie oryginalnego, pełnowymiarowego pojazdu. Bezpieczeństwo zapewnia pilot zdalnego sterowania, który jest unikalny i nie będzie parować się z innymi autkami.

Pilot wyposażony jest w przycisk awaryjnego hamowania i regulacje wybierania prędkości. Pojazd posiada jedno, plastikowe siedzenie. Dostępne kolory to: czarny, biały i czerwony.

Elektryczne Autko Mercedes Maybach G650 to większa wersja Elektrycznego Autka Mercedesa G, posiada on dwa, szyte, skórzane fotele, dzięki czemu nadaje się dla dwójki dzieci.

Autko posiada przednie i tylne światła, podświetlany pokład, 2 przyciski oraz radio USB, wszystko to potęguję przyjemność jazdy. Autko ma płynne przyspieszenie i regulacje prędkości. Dostępne kolory to: czarny i niebieski.

Elektryczne Autko Mercedes-Benz GTR to sportowe, jednoosobowe autko. Posiada oryginalną licencję, pojazd posiada bardzo wiele szczegółów. Otwierane drzwi, biegi do jazdy w tył i przód, światła tylne i przednie, wbudowane radio z USB.

Bezpieczeństwo zapewnia pilot zdalnego sterownia, wyposażony w przycisk awaryjnego hamowania i regulacje wybierania prędkości. Dostępne kolory to: czarny, biały i czerwony.

Elektryczne Autko Mercedes-Benz S63 AMG to urocze autko w pięknym różowym kolorze, które może być pierwszym autkiem w karierze przyszłego kierowcy. Autko posiada oryginalną licencję, która gwarantuje bardzo dokładne odwzorowanie.

Pojazd posiada miękkie, skórzane siedzenie, radio z USB oraz miękkie koła, gwarantujące cichą jazdę. Elektryczne autko wyposażone jest w pas bezpieczeństwa, pilot z regulowaną prędkością i przyciskiem do awaryjnego hamowania.

Elektryczne Autko, Mercedes-Benz A45 AMG w kolorze białym posiada oryginalną licencję. Autko powstało ze ścisłą współpracą z marką Mercedes-Benz, co gwarantuje dokładne odwzorowanie oryginalnego pojazdu.

Zachwycające szczegóły i precyzja zadowolą każdego. Autko wyposażone jest w otwierane drzwi, biegi do jazdy w tył i przód, światła tylne i przednie, wbudowane radio z USB.

Pojazd posiada również system zabezpieczeń przed niechcianym wypadkiem: pas bezpieczeństwa, kontrolą prędkości oraz przycisk awaryjnego hamowania na pilocie zdalnego sterowania.

Podsumowanie

Nasza oferta składa się z wielu różnych marek, modeli i kolorów elektrycznych autek, różnorodność produktów powoduje, że każdy znajdzie swój wymarzony pojazd.

Jakość, fascynacja, bezpieczeństwo, innowacja to cechy, które idealnie opisują elektryczne autka marki Mercedes-Benz.

Pierwsze autko może zaszczepić u twojej pociechy pierwiastek przyszłego kierowcy, pomoże również rozwinąć cechy motoryczne, jak i zapewni uśmiech na twarzy Twojego dziecka.

Jeżeli wahasz się jeszcze nad zakupem naszego Autka lub masz pytania, zapraszamy do rozmowy z naszym konsultantem!

Zespół elektryczneautka.pl